biokrbyŽijete v mobilním domě, a máte zájem na tom, abyste si z něho vytvořili skutečný domov? Hlavní roli by v tomto směru měli hrát doplňky. Ideální jsou třeba četné dekorace, obrazy, ale i zajímavé další designové prvky, které zaručí, že i toto mobilní obydlí se může stát skutečným domovem. Ne vždy je ale možné použít skutečně vše, co současný bytový design nabízí. Ideálním příkladem mohou být bio krby. Na druhou stranu právě ty jsou zase variantou pro ty, kteří bydlí v bytě panelového domu, a touží také po tom, mít svůj vlastní krb. V mobilních domech by však toto řešení mohlo být spojené s rizikem případného požáru.

Existují i výjimky

V souvislosti s výše uvedeným je ale nutné dodat, že existují také výjimky. V některých případech lze v mobilheimech používat třeba i krbová kamna, a proto ani bio krb nemusí být problémem. Důležité je pouze zmínit, že to vyžaduje několik stavebních úprav. A to v souvislosti s tím, aby krby na biolíh dané obydlí nemohly zapálit. Často ale stačí několik teplu odolných a požáru vzdorných vrstev, například v podobě sádrokartonu, a na ně už je možné tuto součást moderních interiérů umístit.

biokrb

Dokonalé čisté hoření

A čím vlastně daný typ krbu tolik láká? Především svými vlastnostmi. V první řadě je totiž velmi jednoduchý na použití, jelikož stačí nalít palivo v podobě lihu, a poté již krb jednoduše zapálit. A díky tomuto palivu se tak není třeba obávat jakýchkoliv spalin, jelikož se bude jednat o výhradně čisté hoření, tudíž není třeba případného větrání. A to jak v mobilheimu, tak v běžném bytě.

Dalším velkým pozitivem je zcela určitě i to, že vlivem hoření vzniká teplo. A to znamená jediné, a to možnost si v době chladnějších jarních a podzimních dnů jednoduchým způsobem přitopit. A přitom dodat danému interiéru dokonalý vzhled, který právě mihotající-se plameny skvěle doplní.

Zaměřte se i na externí vzhled vašeho mobilního domu

A pokud chcete, aby váš mobilní dům vypadal dokonale i z venkovní strany, také to není nic složitého. Důležité je pouze jeho čištění a běžná údržba. Vzhledem k jeho velikostem se může hodit i teleskopický žebřík, který vám vše samozřejmě maximálně usnadní. A čím se takový žebřík vlastně může pyšnit? Hlavně tím, že je lehký, umožní tak snadnou manipulaci, a díky své konstrukci také jednoduché složení a uložení na požadované místo.

Na výběr je v tomto sortimentu hned několik různých variant, které se liší nejenom svými případnými délkami, ale logicky se mohou lišit i svou nosností. A to jsou dva důležité aspekty, které je třeba při výběru rozhodně také zohlednit. Jedině tak vám daný žebřík skutečně poslouží přesně tak, jak vám posloužit má. A jakékoliv práce ve vyšších výškách tak nebudou pro nikoho z vás jakýkoliv problém.

Čtěte dále: