Filtrace vody v domácnostiTento typ bydlení má své nesporné výhody. Je to mobilita, nízká pořizovací cena, stejně jako celkový komfort. Při pořízení je třeba řešit pouze několik základních provozních vlastností. A mezi ty se počítá třeba napojení jak na elektřinu, tak samozřejmě také na pitnou vodu. A jelikož chceme, aby byla opravdu kvalitní a čistá, je mnohdy nezbytností úpravna vody. Zde se není třeba obávat jakéhokoliv složitého zařízení. Obvykle jde o systém menších a praktických filtrů, které vodu na cestě do vašich vodovodních baterií a sprch jednoduše vyčistí. Díky kompaktním rozměrům, stejně jako jednoduchému provozu je jejich použití možné i v samotných mobilních domech.

Zaměřit se lze na všechny problémy s vodou

Jak poznáme špatnou vodu? Poměrně jednoduše. Nemá takové parametry, jaké by měla správně mít. Pokud budeme konkrétní, je třeba udělat si rozbor vody ze studny, nebo z vodovodního řadu. Rázem zjistíme, jaké jsou hodnoty konkrétních látek, nebo nečistot, či látek skutečně rizikových. Na základě toho je třeba zvolit správný systém filtrů. Ten může být jeden, stejně jako se může jednat o řešení, kdy voda prochází několika filtračními systémy. Výsledkem je, že ve vašem mobilním domě vám z kohoutku poteče jenom taková, která není pro lidský organismus nijak škodlivá ani závadná.

Pro vodu ze studně a i vodovodního řadu

Jaké jsou možnosti odběru vody? V podstatě dvě hlavní. Můžeme se buď napojit na běžný vodovodní řad, nebo je možné v případě mobilního bydlení využívat i vodu studniční. Zmíněná a popsaná filtrace vody v domácnosti může být spojována s oběma řešeními. Navíc nezapomínejme na to, že v podstatě na jakémkoliv místě. Pokud máte v plánu stěhování, je třeba podotknout pouze jednu jedinou věc. Tou by měla být snaha o zjištění složení používané vody, jelikož jedině tak zjistíme, zda aktuálně nainstalované filtry budou vyhovovat i na jiném místě.

Čtěte dále: