Proč volit mobilní dům, jako možnost spojenou s dokonalým bydlením? Důvodů je několik. Mohou to být nízké pořizovací náklady, možnost mobility, stejně jako snaha o bydlení v příjemné přírodě. Pokud je právě toto hlavní váš důvod, nezapomínejte také na správné vybavení takového domu. Dominovat by měl materiál přírodní – tedy dřevo. Podívejte se s námi, jak ho naplno využít.

Nábytek je základ

Začneme skutečnou klasikou. O co se jedná? Není to nic jiného, než nábytek, kterým můžete vybavit všechny místnosti ve vašem mobilheimu. Pokud vám záleží hlavně na vzhledu a na skutečném kusu přírody, určitě doporučujeme masivní nábytek. Ten je charakteristický hlavně tím, že je vyroben ze surového dřeva. Spojený je s několika pozitivními vlastnostmi, mezi které můžeme zcela určitě zařadit:

  • Dokonalý vzhled
  • Vysokou odolnost a dlouhou životnost
  • Možnost výběru z řady měkkých i tvrdých dřevin

Masivní nábytek

Zkuste i obložení

Mobilheim může být v mnoha případech dokonalou alternativou běžného domu, s čímž souvisí i různé prvky, kterými ho vylepšíme. V tomto směru máme na mysli třeba dřevěné obložení. Kromě toho, že naše bydlení bude dokonale vypadat, výrazně přispějeme také k lepším izolačním vlastnostem. A to jak po stránce tepelné izolace, tak samozřejmě i po stránce zvukové. I to jsou pozitiva dřeva a důvody pro jeho využití právě domě, který je mobilní. Pro náročné je možnost obložit dům i z venkovní strany a vytvořit alternativu běžného srubu.

Zaměřte se na doplňky

Nechcete, aby bylo použití dřeva tak radikální a chcete spíše zůstat u klasiky? Potom je to primárně jak nábytek, kam řadíme i PC stoly, tak to mohou být také různé doplňky. I ty jsou vyráběny ze dřeva, a to hlavně toho masivního. Na mysli máme především dekorace, které mohou být na první pohled nenápadným prvkem, ale na ten druhý něčím, co nám pomůže vytvořit skvělý domov s kouskem přírody.

Čtěte dále: