Že zahrada patří pouze k běžným zděným domům, nebo dřevostavbám? Omyl. I mobilní domy jsou totiž v dnešní době plnohodnotná možnost komfortního bydlení, a proto se není nutné omezovat výhradně na daný příbytek. Již mnoho lidí využilo této možnosti a svůj mobilheim postavilo na pozemku, který přetvořili na dokonalou zahradu, kde nechybí prvky, díky kterým je zahrada nejenom praktická, ale také dokonale estetická.

Realizaci zahrad lze nechat i na odborníkovi

Samozřejmě nyní předpokládejme, že i vy svůj mobilní dům máte, a plánujete zvelebit daný pozemek, na kterém se nachází. V tomto ohledu máte tedy dvě hlavní cesty. Buď se do všech prací pustíte sami, a to s pomocí přátel a rodiny, nebo si na vše pozvete profesionála. Toho můžete vybrat různými způsoby, ale dobré je vždy vybírat podle referencí, kterým by kromě jiných úprav měla dominovat právě zahrada. Fotogalerie jsou potom nejlepším vodítkem k tomu, abychom mohli posoudit, zda daná firma skutečně nabídne takovou profesionalitu a zkušenosti, jaké očekáváme. A pokud ano, stačí se na ni obrátit právě s naší poptávkou.

zahrada

Oblíbené jsou různé tematické styly

A co může právě daný odborník na zahrady nabídnout především? Možnost vytvořit zahradu v unikátním a jednotném stylu, například od japonského, přes moderní, až po rustikální, takzvaně venkovský. Jednotlivým variantám samozřejmě odpovídají jak použité prvky a materiály, tak třeba také rostliny, nebo různá zarovnání terénu. Všemu samozřejmě předcházejí návrhy, do kterých můžete jako klient zasahovat a mít připomínky. A to z jednoho prostého důvodu, a to proto, aby výsledná práce byla podle vašich představ.

Myslete také na praktičnost

Samozřejmě je jasné, že pokud se pro pomoc profesionála rozhodneme, není dobré nechat vše přímo na něm. Je dobré si uvědomit, že i my můžeme mít určité požadavky, které je dobré zohlednit. A ty by měl daný zahradní architekt samozřejmě plně vyslechnout. Ne každý totiž chce mít zahradu pouze na okrasu. Je tak možné vytvořit právě danou okrasnou část, ale zbytek může zahrnovat třeba zapuštěný bazén, ale stejně tak i altán s udírnou a grilem, nebo další součásti, které využijete při různých setkáních s vašimi přáteli. A to je činnost, která je během léta velmi oblíbenou.

Daná praktičnost ale nemusí souviset pouze s uvedenými prvky. Pokud je totiž něco, co je v dnešní době hitem, to jsou zahradní jezírka. A ta již dávno nejsou jenom okrasným prvkem, jelikož ty nejmodernější varianty umožní i koupání, a tak jsou skvělou náhradou bazénu. Navíc do přírodního konceptu zahrady mnohem lépe zapadají.

Svou zahradu můžete mít kdekoliv

A co s mobilním domem a zahradou souvisí? Že vzhledem k vaší mobilitě se můžete rozhodnout doslova pro jakoukoliv lokalitu, ve které budete bydlet, tedy kde si koupíte pozemek, a ten zvelebíte přesně k obrazu svému.

Čtěte dále: