Pořídili jste si nůžkový stan 3×3 metry? Pokud ano, už stačí jenom jediné, a to počkat na den, kdy ho poprvé využijete. A to kdy jindy, než při vaší zahradní párty. Připomeňme, že daná velikost plně vyhovuje hlavně menším oslavám. Pokud plánujete více lidí, je určitě lepší zvážit možnost využít řešení, které přináší nůžkový stan 3×6 metrů. V obou případech oceníte, že na svou zahradu získáváte jedinečný prvek, který dokáže:

  • Ochránit vaše hosty před sluncem
  • Ochránit vaše hosty před deštěm
  • Ochránit vaše hosty před větrem

Aby bylo vše splněno, je však třeba podniknout nejdůležitější část, kterou není nic jiného než nutnost nůžkový stan 3×3, popřípadě nůžkový stan 3×6 metrů postavit. Podívejme se, jak na to.

Nůžkový stan 3x3m vybalíme na potřebném místě

Prvním krokem by jistě měla být i celková příprava, která souvisí s tím, že si zvolíme a vyměříme místo, na které budeme chtít náš nůžkový stan 3x3m umístit. Jakmile takové místo máme, můžeme přejít k vybavení stanu. Jeho výhodou je, že se skládá ze dvou hlavních částí. Tou první je samotná konstrukce, která drží při sobě. Druhou částí je následně samotná plachta, kterou logicky také budeme potřebovat, ale až později. Pokud daný stan využíváte poprvé, odstraňte všechny případné pásky a doplňující spojení a vyzkoušejte, zda je možné ho pomalu roztahovat do daného prostoru. Pokud ano, jdeme na samotnou stavbu.

party_stany3x3_dm_1

Nůžkový párty stan 3×3 metry stačí roztáhnout

Unikátností této konstrukce oproti klasice je to, že stále drží při sobě. Zapomeňte tak na nutné spojování jednotlivých částí, jelikož vše je již pohromadě. Jelikož nůžkový párty stan 3×3 metry má čtyři rohy, roztahujte ho postupně tak, aby dostával svou požadovanou velikost a samozřejmě čtvercový tvar. Pokud jste čtyři, je to otázka pár vteřin. Vzhledem k velikosti stanu však musíme dodat i to, že to bez potíží zvládnete sami.

Jakmile jsou stany na párty plně roztaženy a mají svou správnou velikost, je třeba na konkrétním místě je také ukotvit jednotlivými kolíky. Pamatujte, že ještě nyní je tedy poslední možnost posunout ho přesně na místo, kde ho chcete mít. Pokud jste si jisti, kolíky do oblasti nožiček jednoduše zatlačíte rukou, popřípadě zatlučete kladivem.

Plachtu na nůžkové stany 3×3 umístíte snadno

Základní konstrukce tedy stojí, což je chvíle pro to, umístit na váš stan plachtu. Ani to není nic složitého. Pouze je dobré se ujistit, že nožičky jsou v nejnižších polohách, jelikož jedině tak ji snadno dostanete přes střechu. Pokud máte, je třeba plachtu zajistit. Nůžkové stany 3×3 metrů umožní jednoduché připevnění, většinou pomocí suchého zipu. Jakmile je i tento krok za vámi, můžete již nastavit požadovanou výšku vašeho zahradního altánu. Následně zafixujte plachtu i v oblasti konkrétních nožiček altánu, čímž zajistíte, že bude dokonale držet.

Již jste téměř v cíli, jelikož poslední krok už je více než jednoduchý. Je jedno, zda se jedná o nůžkový stan 3×3, nebo nůžkový stan zahradní 3×6. V obou případech nezapomínejte ještě na kotvící lana, která zajistí lepší stabilitu celého stanu. Pokud i ty jsou na svých místech a jejich konce drží pevně v zemi, můžete se už pustit třeba na instalaci příslušenství, jako je osvětlení, bočnice, nebo i moskytiéra.

Čtěte dále: