Jaro je tu a zahrádkářství začíná nabírat na obrátkách. Okopávání záhonků, sekání trávy, vytrhávání plevele a další činnosti, ke kterým potřebujete nejrůznější zahrádkářské náčiní. Ale nosit si vše z domu? Z garáže? Ze sklepa? Nebo máte dokonce zahradu mimo Váš dům a museli byste si všechno vozit autem nebo na vozíku? Už nemusíte! Stačí si jen pořídit tzv. zahradní domek.

Zahradní domky, neboli zahradní kůlny jsou výborným pomocníkem, když potřebujete mít své nářadí a techniku po ruce. Díky zahradnímu domku nemusíte chodit až do svého domu, ale jen pár kroků na místo, kam si kůlnu postavíte. Zahradní domky Vám tak usnadní Vaši milovanou činnost.

2015-02-26-14-26-692417-big

Plast nebo plech

Záleží jen na Vás, kterou variantu si zvolíte. V dnešní době je rozdíl mezi plastovými a plechovými domky takřka nepatrný. Tyto zahradní domky oplývají svou lehkou konstrukcí, vysokou stabilitou a jsou odolné vůči nepříznivým podmínkám. Vaše nářadí tak zůstane v suchu a nedojde k poškození zapříčiněnému vlhkostí. Navíc jsou tyto zahradní domky vyrobeny tak, aby bylo možné v nich nářadí uschovat po celý rok.

Není tedy až takovým problémem, který z těchto dvou materiálů zvolit, proto se soustřeďte spíše na velikost daného zahradního domku.

379086-1375791053-big

Velký zahradní domek nebo spíše menší?

Velikost zahradního domku je třeba zvolit dle množství techniky a nářadí, které v něm chcete uschovat. Pokud toho nářadí nemáte moc a stačí Vám jen nějaká menší kůlnička, můžete zvolit například tuhle plastovou zahradní skříňku. Vše potřebné v ní uschováte a náčiní bude chráněno před deštěm. Navíc tahle zahradní skříňka může být využita také k estetickému zakrytí popelnic nebo kompostu.

Pokud ovšem potřebujete více prostoru pro Vaši sekačku, kultivátor a další techniku, pak je třeba sáhnout po něčem větším. V takovém případě tu je plechový zahradní domek, do kterého se všechno vejde.  

Možnosti jsou  velké, stačí si jen vybrat dle svých požadavků. Zahradní domky se hodí do každé zahrady a jsou plně využitelné. Tak neváhejte a pořiďte si Vy ten svůj.

Čtěte dále: