Advent se váže ke křesťanským tradicím, mezi které patřily také i dnes oblíbené adventní věnce. I těmi samozřejmě můžeme ozdobit naše obydlí. A to jak uvnitř, kdy položíme věnec na stůl, tak i na našich dveřích, kam ho pověsíme na stuhu. A i když bude věnec vypadat jako velmi moderní, vždy je třeba myslet na to, že dokáže symbolizovat to, že se blíží samotné vánoční svátky, které jsou obdobím klidu a slušného chování.

Jak si udělat adventní věnec?

Postup a tedy samotná výroba je více než jednoduchá. V první řadě potřebujeme kulatý základ. Může být slaměný či polystyrenový, což jsou dva nejvyhledávanější materiály. Dále už zbývá notná dávka inspirace a nápadů. Můžeme použít jehličí, sušené ovoce, vánoční ozdoby, nebo lze věnec vyrobit z odličovacích tamponů. Pomoci si můžeme jak kousky drátu, tak i tavnou pistolí, kterou vše umístíme na požadovaná místa a věnec je hotov.

adventni-venec3

Adventní věnec na dveře umístíme jednoduše

Jakmile máme věnec vyroben, můžeme ho umístit. Jak ukazují třeba mnohé fotogalerie, které mohou být v tomto směru inspirací, stačí pouze navázat stuhu a tu na dveře pevně připnout. Věnec tak bude za všech okolností držet a bude tak jasně ukazovat, že i my dokážeme ctít tradice, které se vážou k Vánocům v roce 2014.

Dobrým tipem je vyrábět vánoční věnce na dveře velmi pevné a kvalitní

Pamatujte, že dveře vašeho mobilheimu budou vystaveny nepříznivému počasí, jako je sníh, mráz, ale i déšť. I proto se zaměřte na to, aby tomu odolal i samotný věnec. Může být klidně netradiční, ale rozhodně by měl být maximálně kvalitní. Pro tento účel se samozřejmě nehodí třeba moderní varianta z perníku.

Adventní věnce a svícny patří jenom do interiéru

Každému je samozřejmě jasné, že na dveře patří výhradně věnec bez svíček. Ty by však neměly chybět na tom interiérovém, kterým ozdobíme třeba náš stůl. Zde můžeme vsadit jak na klasiku, tak zkusit i zmíněný perníkový. Stačí ho upéct z tohoto typu těsta, upéct další ozdoby jako hvězdičky či zvonky, vše nazdobit a umístit na náš sváteční vánoční stůl.

Čtěte dále: