Pokud je v posledních letech v bydlení jedna velmi zajímavá alternativa, jsou to rozhodně mobilní domy. Ty sice stále ještě nenahradily běžné zděné doby nebo dřevostavby, ale rozhodně se jim komfortem přibližují. Zvláště oblíbené potom mohou být třeba i jako alternativa k rekreačním objektům. A tak je jasné, že stejně jako můžete mít bazén u své horské chaty, je možné mít bazén i u tohoto typu domu. Samozřejmě tou nejlepší variantou jsou bazénové sety, které vám nabídnou kompletní sortiment toho, co s provozem bazénu či jeho údržbou souvisí. Nechybí tak třeba filtrace, schůdky, ale i kvalitní izolace.

Jaké jsou nejčastější typy materiálů?

A pokud jste se i vy rozhodli, že si svůj bazén pořídíte, rozhodně je dobré vědět, jaké možnosti vlastně na trhu existují. Zůstaneme-li v segmentu zapuštěných bazénů, které patří mezi tu profesionálnější variantu, potom právě zde je dobré vsadit na dvě hlavní varianty. Mezi ty patří buď plast, nebo laminát. Ostatně fakt, že právě tyto dva materiály mnozí zákazníci vyhledávají, ukazuje i výroba a prodej bazénů, která právě jejich požadavky odráží. A proč vsadit právě na ně? Logicky díky jejich kvalitním vlastnostem, kterými oslní.

plastovy-bazen

Mezi ně rozhodně patří celková pevnost, ale také vysoká odolnost, a to ve všech směrech. To logicky vede také k delší životnosti bazénu. To se poté odráží hlavně ve výhodnosti samotné investice. Další pozitivní vlastností je ale i fakt, že není problémem vyrobit doslova jakoukoliv velikost, nebo jakýkoliv tvar. To ne každý materiál samozřejmě může dovolit.

Podle čeho vybrat ten správný bazén?

Máte-li několik otázek, které se volby správného bazénu týkají, rozhodně se vám budeme snažit pomoci s jejich zodpovězením, kdy se zaměříme na ty nejdůležitější aspekty, na které je dobré dát pozor. To, že je vždy lepší volit bazénový set, nebo jaký materiál volit, jsme již zmínili. Nyní si ale řekneme i další informace k tomu, podle čeho zahradní bazény do země vybírat. Prioritou číslo jedna by měl být určitě jejich tvar. Mezi ty standardní dnes patří nejenom kruhové nebo obdélníkové, ale samozřejmě také oválné.

Dalším důležitým aspektem při výběru je určitě jejich velikost. Ta by měla odrážet především velikost vašeho pozemku, ale také počet lidí, kteří ho budou využívat. Pro dvě osoby, nebo tříčlennou rodinu rozhodně stačí menší varianty. Naopak pro 4 a více lidí už je dobré sáhnout po velikostech větších.

Usnadněte si samotnou údržbu

Další dobrý tip při výběru bazénu se týká jeho samotné údržby. Tu si můžete výrazně usnadnit, a to pořízením zastřešení. To totiž dokáže zamezit tomu, aby do bazénu padaly nečistoty ze vzduchu, a vy jste tak měli práci s jejich sběrem. Nehledě na to, že zastřešení může pomoci také udržet vodu déle teplou, nebo má i bezpečnostní funkci.

Čtěte dále: