Léto je pryč, podzim obvykle rychle uteče a je tady zima. Že ji v moderních mobilheimech není problém bez potíží zvládnout, to jistě víte. Co jsme dosud nezmínili, to je fakt, že u svého obydlí můžete mít i bazén. I o ten je třeba se postarat. A je jedno, zda jde o nadzemní, nebo zapuštěné bazény. Vypouštět vodu by bylo celkem nákladné a tak se podívejme na možnost lepší – tou je zazimování.

První krok – odpojení příslušenství a vypuštění vody

Nejprve je třeba odpustit vodu tak, aby její hladina nedosahovala přes jednotlivé otvory, prostřednictvím kterých je k bazénu připojeno různé příslušenství. Jakmile máte, je třeba realizovat druhý krok. Tedy nutnost odpojit veškeré příslušenství, které je k vašemu bazénu připojeno. Může to být třeba filtrace, nebo solární ohřev. Obojí uskladněte, třeba v technické místnosti vašeho mobilheimu.

Zapuštěné bazény do země

Druhý krok – Vyčištění bazénu

Stejně jako u vás doma realizujete před zimou velký úklid, je třeba uklidit i v samotném bazénu. Tento krok nepodceňujte a věnujte mu skutečně dostatečné množství času. Co konkrétně je potřeba? Primárně:

  • Odstranění pevných nečistot z vody
  • Vyluxování a vyčištění dna
  • Očištění stěn bazénu

Je to důležité proto, aby se během zimy netvořily jakékoliv bakterie a jiné organismy, které by měly vliv na to, že se vám v bazénu bude kazit voda. Jakmile máte hotovo, přichází fáze poslední.

Třetí krok – ošetření vody a zakrytí

Po výše uvedené náročnější fázi přichází na řadu ta jednodušší. Použití přípravku na zazimování, který nalijete do vody. Dávkování je uvedeno na etiketě. Zohledněte objem, jaký maní vaše bazény do země, od kterého odečtěte množství vypouštěné vody. Poté přípravek použijte. Jakmile je ve vodě, stačí už jenom krycí plachta, kterou na bazén dobře upevněte. Tím je definitivně a plnohodnotně připravený na zimu a na to, aby během ní voda nedoznala jakékoliv újmy.

Čtěte dále: