Pokud mluvíme o bydlení, má většina z nás na mysli především standardní byty, nebo domy. Ty ale nejsou jedinou možností, jak můžeme žít. Co se v poslední době stává velmi oblíbeným trendem, to jsou mobilní domy. Proč? Vše se skrývá hlavně v jejich názvu. Nemusíme nutně celý život bydlet na jednom místě, ale můžeme se celkem jednoduše přemisťovat. Spolu s tím nezapomínejme také na fakt, že i tento mobilní dům lze zkrášlovat tak, jako by se jednalo o standardní nemovitost. A to jak v souvislosti s využitím různého nábytku, ale i v souvislosti s využitím doplňků, nebo dveří.

Zárubně

Zárubeň je základ

Ano, jsou to právě futra, bez kterých se dnes žádné dveře skutečně neobejdou. I proto jsou tím nejdůležitějším, na co se při výběru primárně zaměříme. Jejich hlavní výhodou může být fakt, že není třeba žádných složitých stavebních úprav. Kvalitní zárubně je dnes možné umístit jak do klasického otvoru pro dveře, tak lze vyžít i možnosti umístění do stavebního pouzdra. Potěší také jednoduchá a samozřejmě i čistá montáž. Samozřejmě tato výhoda se týká jak varianty spojený s využitím zárubní v mobilních, tak i klasických domech. V souvislosti s tím musíme dodat, že není třeba mít k dispozici jakýkoliv zvláštní stavební otvor.

Design dle našich představ

Je jasné, že pozitiva spojená se zárubněmi dveří spatřujeme nejenom v tom, že je můžeme snadno umístit i do našich mobilních domů. Pozitiva spatřujeme také v jejich estetických vlastnostech. Dnes není nic neobvyklého, pokud můžeme vybírat z řady dekorů. Nejčastější bývají oblíbené tvrdé dřeviny, a to například buk nebo dub. Nechybí ale ani klasika v podobě ořechu, olše, nebo zajímavě vypadajícího mahagonu. A co dodat na závěr? Že estetický dojem zárubně zvýší i možnost využít specielní povrchové úpravy, která nejenom skvěle vypadá, ale je spojena také s jednoduchou a rychlou údržbou.

Čtěte dále: