Současná situace na trhu s nemovitostmi je neúnosná. Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí si nemyslí, že koronavirus byty zlevní. Množství lidí nedosáhne se svými platy na hypotéku v takové výši, kterou by si přáli.

Existuje něco, co může situaci změnit? V současnosti se roztrhl pytel s návrhy nového druhu bydlení. I přesto, že móda mobilního bydlení začala v Americe již před desítkami let, pomalu se dostává i k nám do Evropy. Dnes navíc vznikají minimalistické varianty s ohledem na životní prostředí. Koupě mobilního domu může plně nahradit bydlení v bytech i domech a viditelně snížit náklady.

Venkovní terasa na klíč
Venkovní terasa na klíč

Nemluvíme o přechodném bydlení v karavanech, ale o luxusních nízkoenergetických mobilních dřevostavbách! Vše se navíc změnilo v okamžiku, kdy si majitelé mohli začít vybírat mobilní domy z libovolného počtu různě velkých a upravených modul. Hodil by se vám dětský pokoj nebo domácí kancelář? Není problém kdykoliv rozšířit bydlení o  další místnost. Celoroční mobilní dům tak najednou skýtá možnost hrát si s velikostí obydlí v závislosti na vašich potřebách a užívat si například volných chvil na sluníčku na terase u domu.

Venkovní terasy na klíč ze dřeva či materiálu WPC dokáží změnit zážitek z bydlení. Ocení ho zejména mladí, kteří touží po luxusním životě ve vlastním prostoru a nízkonákladovém bydlení. Prkna na venkovní terasu lze použít ve stejném designu i jako obklady budov a vířivek. Altány z dřevěných prken s příměsí plastu jsou odolné vůči hnilobě, UV záření, mrazu, dešti i sněhu. Na vaší zahradě tak mohou stát desítky let a zachovat si svou kvalitu. Populární jsou také záhony a květináče z prken, krásně vypadají i lavice na sezení, zábradlí, chodníky a schody.

Láká i vás mobilní bydlení, sauna či terasa u domu? Inspirace i fotografie na vás čekají na internetu všude.

Čtěte dále: