jeraby

Pokud mluvíme o této technice, velmi často ji můžeme využívat i v souvislosti s naším domem. Nejenom, že je využijeme na stavbě, ale stejně tak mohou mít místo v naší dílně. Tedy abychom byli konkrétní, v tomto případě nemáme na mysli rozsáhlé jeřáby a jejich konstrukce, ale máme na mysli takzvaný portálový jeřáb, který existuje i v mobilním provedení, a tak může být součástí i větších domácích dílen. Prioritně je ale tento typ jeřábu využíván na mnoha překladištích, a to například v železniční, nebo také lodní dopravě.

Nezbytná součást mnoha výrobních hal

Stejně tak ale můžeme na jeřáby narazit také v rámci mnohých výrobních a dalších hal. Zde se mohou využívat hned dva hlavní typy. Pokud budeme konkrétní, tak jedním z nich jsou určitě mostové jeřáby. Pokud něčím zaujmou, tak nejenom vysokou nosností, ale třeba také možností zcela automatického provozu, nebo provozu na dálkové ovládání.

Velmi podobné řešení ale přináší také to, využívající jeřábové dráhy. Díky tomu je tak rameno s konkrétním kladkostrojem pohyblivé, tak lze tímto způsobem obsluhovat celou oblast haly, a jeřáb tak může být k dispozici na jakémkoliv pracovišti, kde je potřeba.

Jeřáby i do těžkých provozů

Svou kategorií jsou jistě také drapákové jeřáby, které jsou jako stvořené do mnoha těžkých provozů. Příkladem může být třeba hutní průmysl, ale stejně tak jsou využitelné třeba pro manipulaci s různým kamením, nebo jinými sypkými materiály. V tomto případě opět platí, že variant je několik, a to i s ohledem na konkrétní ovládání daného typu tohoto jeřábu.

Základem je kvalitní kladkostroj

A co všechny zmíněné typy charakterizuje? Často jeden velmi kvalitní kladkostroj, který je základem nejenom pro správnou funkci, ale samozřejmě i pro maximální nosnost, které poté napomůže samotná konstrukce daného konkrétního jeřábového řešení.

Čtěte dále: